اخبار...

آخرین اخبار پیرامون جشنواره و نمایشگاه...

«پرچم»؛ نقطه وحدت همه‌ی اقوام ایرانی

گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس- میثم بشیرنژاد؛ پرچم یک کشور نماد و نشانه هویت آن کشور و سرزمین به شما می‌رود که خط قرمز همه افراد آن جامعه با هر زبان و عقیده و طرز تفکری به شمار می‌آید. وقتی اسم پرچم جمهوری اسلامی به میان می‌آید یاد رشادت‌ها و جانفشانی‌های جوانان این مرز و بوم در دفاع مقدس تداعی می‌شود که برای به اهتزاز درآمدن این پرچم جان شیرین خود را فدا کردند.

اگر امروز مردم ما در کمال امنیت و آرامش سر کار می‌روند، دانشگاه می‌روند، فعالیت‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی انجام می‌دهند، استادیوم ورزشی می‌روند و ... برای همان از خودگذشتگی‌های دیروز و تا به امروز بوده است که قهرمانان وطن، هیچ‌گاه نگذاشتند خدشه‌ای به اعتبار پرچم خوش رنگ ایران اسلامی در جامعه بین‌المللی وارد شود.

اما امروز چه اتفاقی افتاده! در دیار ستارخان و باقرخان عده‌ای که برای تماشای فوتبال داخلی می‌روند، سهوی یا عمدی پرچم کشور خارجی را با خود به استادیوم می‌برند و رییس جمهور و نام کشور دیگری را با تمام وجود فریاد می‌زنند که در همین چند هفته گذشته با توجه به تجاوزشان به خاک سوریه، بیشترین انگشت اتهام و سرزنش جهانی متوجه آن‌ها بوده است. البته حساب این افراد با مردم فهیم، خونگرم و متدین تبریز جداست.

طراحی وب سایت و پشتیبانی : Afzoneha.com